« 2024. március »

Hozzávalók:
  • Biblia, hittankönyvek
  • Evangélikus énekeskönyv
  • Gyerekek (különböző életkorúak)
  • Lelkész vagy hitoktató
  • Írószerszámok ízlés szerint

A tészta:
    Érkezzünk időben, a Tátra utcában lévő gyülekezeti terembe vagy más, az óra számára kijelölt találkozóhelyre. Üljünk le és várjunk, amíg a hitoktató vagy a lelkész megérkezik. Amikor úgy érezzük, hogy az összes hozzávaló együtt van, elkezdhetünk énekelni néhány dallamot az énekeskönyvből, vagy esetleg gitárkísérettel az ifjúsági énekeskönyvből. Az énekek után imádkozzunk. Közben nem árt, ha elkezdjük ismételni az eddig hallottakat, hátha szükségünk lesz rá később. Ezek után ellenőrizzük a Bibliából a hozzávalók tartalmát, oldjunk meg néhány feladatot a tankönyvünkből, és figyeljünk oda a mai témára.

A desszert:

Időnként összegyülekezés után elindulunk, és felfedezőutat teszünk a gyülekezet templomában vagy a természetben. Máskor pedig kézműveskedéssel készülünk a karácsonyra.
Ilyenkor mindig fokozottan oda kell figyelni a helyszínekre és az időpontokra, nehogy lemaradjunk a legjobb részekről.

Legutóbbi felfedezőutunk a Vértesben volt, októberben. Itt látható ennek a napnak néhány felvétele.