2018. június »
június

Bibliaóra

Nyitott közösségi bibliaolvasás megbeszéléssel, kérdések és hozzászólások lehetőségével.

Bibliaora.jpgKözösségünk leglátogatottabb alkalma az istentiszteleteken kívül.

Heti rendszerességgel, ősz elejétől tavasz végéig általában rögzített időpontban és helyszínen tartjuk. Ilyenkor egy-egy folyamatos téma alapján beszélgetünk. Most, immár 2007. szeptembere óta Máté evangéliumát olvassuk folyamatosan, minden alkalommal egy rövid szakaszt beszélünk meg. Előtte 2 éven át a Jelenések könyve volt összejöveteleink tárgya.

Lehetőség van kérdésekre, "kitérőkre", akár egy-egy kisebb-nagyobb igerészlet személyes vonatkozásai, akár teológiai, írásmagyarázati összefüggései szempontjából. Időről időre meg is szakítjuk az alaptémánkat, és egy vagy néhány alkalom erejéig előveszünk rövidebb bibliai könyveket vagy egyéb témákat. 2009. őszén például néhány héten keresztül H. E. Fosdick: Vezérfonal a Biblia megértéséhez (Az ó– és újszövetségi eszmék fejlődése) című könyve alapján beszélgettünk a Biblia egészének áttekintésével Istenről, az emberről, az erkölcsről, a szenvedésről, az imádságról és a halálról.

Nyár folyamán is időről időre összegyülekezik ez a közösség, ám együttléteink időpontja, helyszíne és témája kötetlen. Általában szabadban, sok finomság mellett, késő estig beszélgetve vagy éppen énekelve vagyunk együtt, például 2009-ben ekkor vagy 2010-ben ekkor.

Időről időre kisebb-nagyobb kirándulásokat is szervez a bibliaköri csapat. Ezekre nem csak a kör rendszeres résztvevői, hanem mások is eljönnek, hiszen az egész gyülekezet számára nyitottak, illetve ki-ki baráti-családi-ismerősi körében is hirdeti őket.
Többek között 2009-ben Felsőgallán, Gyarmatpusztán, Pécsett, Pápán, 2010-ben az Őrségben jártunk.