« 2018. június »
június

Elfelejtett jelszó?

Tatabányai Evangélikus Alapítvány

Gyülekezetünk közhasznú alapítványát Dénes Ottó Alapítvány az evangélikus iskolaügy támogatására néven 1994-ben hívta életre. Elsődleges célja az evangélikus iskolák támogatása, a gyermekek evangélikus szellemben való nevelésének támogatása volt. Ennek érdekében fogad felajánlásokat, közvetlenül is, illetve az SZJA törvény alapján az 1 %-os rendelkezéseket is. Az adományokról igazolást ad ki, melyet a felajánló a mindenkori adótörvénynek megfelelően használhat éves adóbevallásánál.

2002-ben a gyülekezet közgyűlése az alapítványi célokat kibővítette a tervezett evangélikus gyülekezeti központ - templom, gyülekezeti ház, parókia - felépítésének támogatásával. Az alapítvány neve is megváltozott: a kiszélesedő támogatási célokat kifejezendő Tatabányai Evangélikus Alapítvány lett.

Az alapítvány közvetlenül támogatja a gyülekezet missziói és ifjusági munkáját, az érdeklődőknek egyházi rendezvényeken való részvételhez (utazásokhoz, konferenciákhoz, táborokhoz) támogatást nyújt, finanszírozza újságunk, a Lámpás megjelenését.

A 2003/2004-es tanév óta évről évre írunk ki tanulói ösztöndíj pályázatot a gyülekezet közép- és felsőfokú iskolákban tanuló tagjai részére.

Az alapítvány kuratóriuma megalakulása óta számos személyi változáson ment keresztül. Gyülekezetünk közgyűlése mindig igyekszik az erre vállalkozó testvérek közül a legrátermettebbeket megkeresni. Jelenleg e testület tagjai:

- id. Kónya Lajos elnök: lajos kukac konyaviolin.hu

- Vörösné Hermann Judit ügyvezető titkár (képviselő): jundi0101 kukac freemail.hu

- dr. Sassi Endréné: sassidr kukac gmail.com

- Schermann Gábor: gabor.schermann kukac lutheran.hu

- Szabados Miklós: elcomp kukac freemail.hu

Az alapítvány alapító okirata

Az alapítvány adószáma, melyre felajánlható az SZJA 1 %-a: 18603718-1-11 - rendelkező nyilatkozat minta itt található

Az alapítvány bankszámlaszáma: Környe és Vidéke Takarékszövetkezet 63300099-19010715

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
Bibliaolvasás

Egy év alatt végig a Biblián - átdolgozott, több szempontból ésszerűsített ajánlás!

A napi beosztás és segédanyagai itt találhatók!

A részletes leírás itt olvasható!

Adományok

Egyházfenntartói járulékát, általános vagy céladományát köszönettel fogadjuk az alábbi bankszámlaszámon:

Tatabányai Evangélikus Egyházközség
11740009-20201533